Sprawozdanie z działalności klubu w 1 semestrze

Sprawozdanie z działalności klubu w 1 semestrze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu

dodano: 2018-06-30

Wrzesień

„Odkrywamy język niemiecki w firmie Opta Data w Opolu”. Członkowie klubu mieli okazję pojechać i zobaczyć jak funkcjonuje niemieckojęzyczna firma. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się pracownicy i co należy spełnić by dostać się do zespołu Opta Data. Na pytania uczniów odpowiadała sama pani Prezes firmy.

Październik

W październiku członkowie klubu przygotowywali się do VI niemieckojęzycznych  konfrontacji teatralnych, organizowanych przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae. W tym roku nasi aktorzy  wystąpili z przedstawieniem pt. „Elises traumhafte Begegnungen”. W czasie przygotowań do spektaklu, klubowicze poznali słynne postacie pochodzące z Niemiec.

Listopad

W listopadzie członkowie klubu, w ramach projektu, tworzyli na temat słynnych niemieckich sportowców. Jako pomoc posłużyła nam sala informatyczna i niemieckie gazety. Efekty pracy były w pełni zadawalające.

Grudzień

W grudniu członkowie klubu zajmowali się projektem „Słynne niemieckie miasta”. Każda grupa miała za zadanie wyszukać i przedstawić informacje na temat przydzielonego miasta. Na liście znalazły się takie miasta jak Hamburg, Münchem czy Heidelberg.

Styczeń/Luty

W styczniu oraz lutym członkowie klubu, mogli pracować na stacjach na podstawie książki „Das Deutschlandposter 50 Unterichtsideen”. Uczniowie kształcili swoje  kompetencje słuchania ze zrozumieniem, grali w gry językowe i pracowali z mapą Niemiec.

Marzec

Wielki sukces uczennic z Opola na konkursie „Jugend trägt Gedichte vor". W Marcu trzy uczennice godnie reprezentowały szkołę z Opola na konkursie recytatorskim. Na zajęciach z KON ćwiczyliśmy recytowanie  wierszy niemieckojęzycznych oraz analizowaliśmy ich treści.

aktualności    |     komiks    |     rozrywka    |     keks    |     klub odkrywców

strona główna     |     dla rodziców     |     dla nauczycieli

Na skróty: