Nasz klub odkrywców zajął się organizacją VII Rejonowego  Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL .Zbieraliśmy ciekawostki na temat tych krajów. Co było pomocne przy tworzeniu testu.

więcej »

Podczas majowego spotkania wykorzystaliśmy tablety do nauki i zabawy! Zajęcia były bardzo ciekawe!

więcej »

Sprawozdanie z działalności klubu w 1 semestrze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu

więcej »

Podczas kwietniowych spotkań Klubowicze przygotowywali prace plastyczne na kreatywny konkurs pt. „Deutsche Redewendungen“.

więcej »


<<<     1    2    3    .....    80     >> >>>

Kluby Odkrywców Niemieckiego

Powstały we wrześniu 2014 r. w dwudziestu jeden wybranych szkołach podstawowych oraz gimnazjach województwa opolskiego i śląskiego. Od września 2015 r. do grona Klubów Odkrywców Niemieckiego dołączyło kolejne 9 szkół: 7 szkół podstawowych i 2 szkoły gimnazjalne. W 2016 oraz w 2017 roku dołączyło do nas łącznie kolejnych 13 szkół. Do głównych celów Klubów należy zdobywanie wiedzy na temat kultury i życia społeczno-gospodarczego Niemiec i innych krajów niemieckojęzycznych, na temat kultury, życia społecznego i wielokulturowej historii Górnego Śląska jak i innych regionów zamieszkałych przez mniejszość niemiecką w Polsce (np. Warmia i Mazury) oraz nauka języka niemieckiego. W ramach zawartej współpracy wspieramy Kluby materiałami edukacyjnymi i informacyjnymi.

aktualności    |     komiks    |     rozrywka    |     keks    |     klub odkrywców

strona główna     |     dla rodziców     |     dla nauczycieli

Na skróty: