Pani Monika Glagla, która była kiedyś uczennicą naszej szkoły, opowiedziała o swojej nauce języka niemieckiego w dzieciństwie i zaletach dwujęzyczności  w jej życiu zawodowym.

więcej »

dodano: 26-04-2018

W dniu świętego Mikołaja w naszym Klubie odbyło się pieczenie pierników.

więcej »

dodano: 25-04-2018

W styczniu otrzymaliśmy paczkę z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, w której było dużo ciekawych materiałów dydaktycznych tj. gier i książek.

więcej »

W szkole został zorganizowany konkurs pt. „Na najładniejszy lampion św. Marcina”. Wykonaliśmy własne lampiony.

więcej »

dodano: 14-04-2018


<<<     1    2    3    .....    75     >> >>>

Kluby Odkrywców Niemieckiego

Powstały we wrześniu 2014 r. w dwudziestu jeden wybranych szkołach podstawowych oraz gimnazjach województwa opolskiego i śląskiego. Od września 2015 r. do grona Klubów Odkrywców Niemieckiego dołączyło kolejne 9 szkół: 7 szkół podstawowych i 2 szkoły gimnazjalne. W 2016 oraz w 2017 roku dołączyło do nas łącznie kolejnych 13 szkół. Do głównych celów Klubów należy zdobywanie wiedzy na temat kultury i życia społeczno-gospodarczego Niemiec i innych krajów niemieckojęzycznych, na temat kultury, życia społecznego i wielokulturowej historii Górnego Śląska jak i innych regionów zamieszkałych przez mniejszość niemiecką w Polsce (np. Warmia i Mazury) oraz nauka języka niemieckiego. W ramach zawartej współpracy wspieramy Kluby materiałami edukacyjnymi i informacyjnymi.

aktualności    |     komiks    |     rozrywka    |     keks    |     klub odkrywców

strona główna     |     dla rodziców     |     dla nauczycieli

Na skróty: