DLA RODZICÓW

Swoją działalność w ramach kampanii rozpoczęły Kluby Odkrywców Niemieckiego

 

Kampania „Bilingua – łatwiej z niemieckim!” wkroczyła na nowe tory: w 21 szkołach podstawowych oraz gimnazjach województwa opolskiego i śląskiego od nowego roku szkolnego funkcjonować będą Klubu Odkrywców Niemieckiego.

dodano:   2014-09-22

 

Do głównych celów Klubów należy zdobywanie wiedzy na temat kultury i życia społeczno-gospodarczego Niemiec i innych krajów niemieckojęzycznych, na temat kultury, życia społecznego i wielokulturowej historii Górnego Śląska jak i innych regionów zamieszkałych przez mniejszość niemiecką w Polsce (np. Warmia i Mazury) oraz nauka języka niemieckiego.

 

Dnia 18 września 2014 r. odbyło się spotkanie organizacyjne z nauczycielami – Opiekunami Klubów. Opiekunowie otrzymali szczegółowe informacje związane z pracą Klubów, a także odebrali część materiałów dla swoich podopiecznych: standy z ulotką, poradnikiem oraz magazynem KEKS, tabliczki informacyjne do wywieszenia w budynku szkoły oraz inne materiały promujące polsko-niemiecką dwujęzyczność, wydane w ramach kampanii.

 

Dla Opiekunów organizowany jest również wyjazd studyjny do Rumunii, podczas którego poznać będzie można system szkolnictwa mniejszościowego w Rumunii oraz dobre praktyki w zakresie promowania i nauczania języka niemieckiego.

 

Kontakt:

Julianna Pawleta, Koordynator kampanii, DWPN Opole, tel. 77 402 51 05, e-mail: julianna.pawleta@haus.pl

FILM PRZYSTANEK DWUJĘZYCZNOŚĆ
BILINGUA – ŁATWIEJ Z NIEMIECKIM!

Baza osób poszukujących partnerów do rozmówek niemieckich